Jak pielęgnować walizki i bagaże Vip Collection?

Jak pielęgnować walizki i bagaże Vip Collection?

Aby torby i walizki Vip Collection długo nam służyły należy je odpowiednio konserwować. Do ich czyszczenia nie używajmy środków chemicznych, takich jak rozpuszczalniki, czy detergenty. Bagaże firmy VIP Collection i Verus wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, takich jak poliwęglan, polipropylen, ABS, nylon i poliester, dlatego kurz łatwo usuniemy z ich powierzchni przy użyciu miękkiej szmatki i gąbki zamoczonej w wodzie z mydłem.

W ofercie Vip Collection jest także bogaty wybór produktów z naturalnej i eko skóry, które wymagają innej pielęgnacji. W tym wypadku do czyszczenia najlepiej użyć środków przeznaczonych do takich materiałów (unikajmy past do butów, czy wosków). Każdy środek czyszczący należy wypróbować najpierw na małej, niewidocznej powierzchni. Po wyczyszczeniu powierzchni warto na mokrą ściereczkę nałożyć małą ilość nawilżającego mydła do kąpieli i wetrzeć w skórę tak, aby jej zbytnio nie zmoczyć, a następnie wypolerować na sucho. Gdy skóra wyschnie, należy nałożyć odżywkę. Nie spłukujmy skóry wodą. Aby wywabić plamy z pleśni przecieramy je mieszanką spirytusu salicylowego i wody (proporcje 1:1), a następnie wycieramy do czysta ściereczką i pozostawiamy do wyschnięcia. Aby skóra odzyskała swoją miękkość należy zastosować odżywkę.

Bagaż Vip Collection wykonany z nylonu balistycznego jest odporny na zabrudzenia i łatwo go wyczyścić. Z kolei bagaż wykonany z poliestru jest wytrzymały, elastyczny i odporny na zadrapania. Do czyszczenia bagaży wykonanych z takich materiałów używamy delikatnego mydła lub mydła niezawierającego ostrych środków chemicznych i szczotki z nylonowym włosiem, która nie spowoduje powstawania zadrapań (nylon). Należy czyścić całą powierzchnię, nie tylko brudną część, nie mocząc materiału. (Mydła zawierające ostre środki chemiczne mogłyby zniszczyć naturalny połysk i piękno bagażu, dlatego też nie należy używać detergentów ani innych mocnych środków czyszczących). Po wyczyszczeniu bagażu wykonanego z poliestru lub nylonu, zaleca się nałożenie środków chemicznych przywracających odporność na wodę, plamy i brud. (Przed zastosowaniem środków chemicznych należy zapoznać się z instrukcją).

W przypadku plastiku nie należy stosować myjek ściernych, włókniny ściernej ani materiałów ziarnistych. Nie usuwajmy zabrudzeń przy pomocy ostrych narzędzi takich jak żyletka czy szpachelka. Produktów nie należy czyścić płynami przeznaczonymi do mycia okien, czy mocnymi rozpuszczalnikami takimi jak benzyna, denaturat, czterochlorek węgla, czy aceton, które powodują powstawanie spękań.

Aby oczyścić plastikowe powierzchnie należy stosować roztwór łagodnego mydła lub detergentu i wody bądź słaby roztwór domowego amoniaku i wody (amoniaku nie wolno stosować na powierzchniach z poliwęglanów). W trakcie czyszczenia roztwór należy nałożyć za pomocą miękkiej ściereczki lub gąbki celulozowej, a następnie dokładnie spłukać wodą. Aby nie pozostały plamy z wody, należy osuszyć plastik irchą lub wilgotną gąbką celulozową.

Do czyszczenia poliwęglanu należy używać wysokiej jakości nafty, alkoholu izopropylowego lub butoksyetanolu.

Aby plastik zachował połysk można go zabezpieczyć cienką, równą powłoką nabłyszczacza do samochodów (nie pastą czyszczącą) lub wosku do podłóg bądź samochodów, który należy nałożyć czystą, miękką ściereczką, a następnie lekko przetrzeć. Dzięki temu plastik nie będzie się elektryzował i przyciągał kurzu.

Specjalnej dbałości wymagają uchwyty, paski, suwaki i zamki. Do ich pielęgnacji nie używajmy oleju, by nie poplamić ubrań lub wewnętrznej strony torby. Aby zachowały połysk wystarczy delikatne polerowanie tych elementów (paski, uchwyty, suwaki i zamki) przy użyciu wełny stalowej i „ponowne uszczelnianie” bezbarwnym lakierem do paznokci.