Wybieramy bagaż podręczny do samolotu

Wybieramy bagaż podręczny do samolotu

Które modele walizek nadają się na bagaż podręczny do samolotu?
Czy tylko rozmiar walizki ma znaczenie przy wyborze bagażu podręcznego do samolotu?
Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Wybierając tzw. bagaż podręczny do samolotu pamiętajmy,  aby sprawdzić przed podróżą jakie wymogi musi spełnić mój bagaż, aby nie narazić się na dodatkową opłatę nałożoną przez przewoźnika.

Ile linii lotniczych tyle wymogów

Ważne abyśmy wiedzieli, że ile jest linii lotniczych - tyle jest wytycznych o tym jakich wymiarów musi być nasza walizka na bagaż podręczny do samolotu, jakiej może być maksymalnej wagi oraz czego nie powinien zawierać …

Dlatego też zapoznajmy się z wymogami przewoźnika i stosujmy się do nich. Dzięki temu unikniemy zbędnych rozczarowań i zaoszczędzimy sobie niekomfortowych sytuacji.

Wiele marek proponuje różne wielkości bagażu podręcznego, od 15” do 20”. Większość linii lotniczych honoruje małe walizki do samolotu z limitem do 5 kg i max wielkości 20”. Tzw. tanie linie lotnicze przyjmują BEZPŁATNIE na pokład małe bagaże do 16”.

Którą walizkę do samolotu wybrać?

Dla osób poszukujących dobrego rozwiązania godnym polecenia jest bagaż 16” od VIP COLLECTION z kolekcji NEVADA. Zalety bagażu podręcznego to: jego rozmiar, waga, wygląd i najlepsza relacja ceny do jakości.

Dla tych osób, które chcą wyróżnić się elegancją i ciekawym designem są walizki 20” ze 100% poliwęglanu (PC) z kolekcji MONT BLANC i BAHAMAS marki VIP COLLECTION.

Osób poszukujących czegoś pośredniego pomiędzy walizką 16” a 20” są bagaże LAS PALMAS od VIP COLLECTION o wielkości 19”.

Tym wszystkim, którzy poszukują małej walizki do samolotu poleca VIP COLLECTION bagaż z kolekcji MONTE CARLO oraz BARCELONA. Obie kolekcje cechuje oryginalny wygląd i fantastyczna funkcjonalność wnętrza (tzw. biuro: kieszonki, przegrody na multimedia).

Bez względu jaką markę Państwo wybiorą dla swojego bagażu pasażerskiego, warto pamiętać również o limitach wagowych i o tym czego nie może zabrać na pokład samolotu.

Wszystkim planującym podróż samolotem życzymy szczęśliwego lotu :)